Шифра: 6601

Doreanse 9360 Маица

960 ден

Doreanse Женска микро модална тенка ткаенина со приспособливо ременче Daily Athlete 9360. Женска спортска маица Doreanse, камизола плетена со микромодално предиво, обезбедува екстремна мекост и флексибилност. Го гушка телото со флексибилен еластин. На елеганцијата додаваме свилен плус. Удобноста и елеганцијата се незаменливи.

Бесплатна достава

За нарачки над 1.000 денари

Online наплата

Плаќајте сигурно и безбедно со вашите Visa и Mastercard

Брза испорака

Достава до вашиот дом за 1-3 работни денови .

Параметри за женски големини:

Гради:                            Половина:

S = 84 – 87 cm               S = 69 – 72 cm

M = 88 – 91 cm               M = 73 – 76 cm

L = 92 – 95 cm                L = 77 – 80 cm

XL = 96 – 99 cm              XL = 81 – 84 cm

XXL = 100 – 103 cm        XXL = 85 – 88 cm

XXXL = 104 – 107 cm      XXXL = 89 – 92 cm

Состав: 95% Микромодал, 5% Еластан
Произведено во Турција. Увозник и дистрибутер: Сара Колант ДООЕЛ

Слични продукти