Шифра: 6738

Doreanse 12455 Термо боди

930 ден

Термо боди со долги ракави.

Понудениот производ има многу пријатен долен слој кој обезбедува термичка удобност. Овој слој не гребе и значително влијае на удобноста при користење. Ја одржува оптималната телесна температура.

Сечењето, рафинирано во секој поглед, обезбедува висока удобност при носење, а внимателната завршна обработка и материјалот од кој е направен понудениот модел (96% Viloft/Полиестер) обезбедува несомнена издржливост. Viloft е ново обновено целулозно влакно со посебен пресек на влакна, кое се карактеризира со присуство на воздушни простори во предивото, кои ги подобруваат термичките својства на произведените материјали.

Бесплатна достава

За нарачки над 1.000 денари

Online наплата

Плаќајте сигурно и безбедно со вашите Visa и Mastercard

Брза испорака

Достава до вашиот дом за 1-3 работни денови .

Параметри за женски големини:

Гради:                            Половина:

S = 84 – 87 cm               S = 69 – 72 cm

M = 88 – 91 cm               M = 73 – 76 cm

L = 92 – 95 cm                L = 77 – 80 cm

XL = 96 – 99 cm              XL = 81 – 84 cm

XXL = 100 – 103 cm        XXL = 85 – 88 cm

XXXL = 104 – 107 cm      XXXL = 89 – 92 cm

Состав: 96% Вилофт/Полиестер, 4% Еластан

Произведено во Турција. Увозник и дистрибутер: Сара Колант ДООЕЛ

Слични продукти