Шифра: 39021

Doreanse 8575 Термална Маица

1,180 ден

Женска термална маица со долги ракави Doreanse 8575
За да се спречи студенило надвор или дома, термалната маичка Doreanse е избор број еден за оние кои сакаат да останат удобни во текот на целиот ден.

Женската термална маичка Doreanse, со дизајн со долги ракави и врат, е незаменлива за студени временски услови и ја штити вашата кожа од студот. Со својата структура што дише, го спречува потењето и му помага на вашето тело да остане суво. Тоа ќе ви овозможи удобно да се движите цел ден со неговата проѕирна карактеристика.

Стилски женски крој
Подобрена удобност при носење
Мека и издржчива

Структура што дише ве одржува ладни и суви.

Бесплатна достава

За нарачки над 1.000 денари

Online наплата

Плаќајте сигурно и безбедно со вашите Visa и Mastercard

Брза испорака

Достава до вашиот дом за 1-3 работни денови .

Параметри за женски големини:

Гради:                            Половина:

S = 84 – 87 cm               S = 69 – 72 cm

M = 88 – 91 cm               M = 73 – 76 cm

L = 92 – 95 cm                L = 77 – 80 cm

XL = 96 – 99 cm              XL = 81 – 84 cm

XXL = 100 – 103 cm        XXL = 85 – 88 cm

XXXL = 104 – 107 cm      XXXL = 89 – 92 cm

Состав: 30% Вилофт, 30% Полиестер, 35% Полиамид, 5% Еластан
Произведено во Турција. Увозник и дистрибутер: Сара Колант ДООЕЛ

Слични продукти