Шифра: 4501

Doreanse 9135 Маица

Original price was: 290 ден.Current price is: 87 ден.

Дневна, удобна, модерна, основна долна облека

Како што еластинот го гушка телото, тој стана најидеалната ткаенина за долна облека во светот.

Меѓу моделите на женски долни маици, Doreanse собра мек, природен, класичен стил произведен со флексибилна исчешлана памучна-модална ткаенина што го прегрнува телото, имајќи го Вас на ум. Внимателно спакуван со сертифицирани материјали, анатомски калапи и широк спектар на бои. Како Doreanse, ви ги нудиме најстилски дизајнираните, најудобните и најквалитетните модели на долна облека за нашите жени да се чувствуваат посебно.

Задолжително во секоја гардероба!

Дизајниран е со користење на најдобрите ткаенини.

Овој производ можете да го користите со години следејќи ги упатствата за перење.

Ќе додаде задоволство на вашето уживање и со својот стил и со удобност, користете го со задоволство.

Бесплатна достава

За нарачки над 1.000 денари

Online наплата

Плаќајте сигурно и безбедно со вашите Visa и Mastercard

Брза испорака

Достава до вашиот дом за 1-3 работни денови .

 

Параметри за женски големини:

Гради:                            Половина:

S = 84 – 87 cm               S = 69 – 72 cm

M = 88 – 91 cm               M = 73 – 76 cm

L = 92 – 95 cm                L = 77 – 80 cm

XL = 96 – 99 cm              XL = 81 – 84 cm

XXL = 100 – 103 cm        XXL = 85 – 88 cm

XXXL = 104 – 107 cm      XXXL = 89 – 92 cm

Состав: 45% Памук, 45% Модал, 10% Еластан
Произведено во Турција. Увозник и дистрибутер: Сара Колант ДООЕЛ

Слични продукти