Шифра: 0976

Бим Чорапи Бамбус

108 ден

Унисекс Чорапи од бамбусово влакно, органиски, кои не потат.

  • Ластик кој не стега. Благодарение за еластичноста, ластикот гарантира дека циркулацијата на крвта во стапалото е на удобно ниво во текот на целиот ден. Го минимизира ризикот од оток што може да појави проблеми со циркулацијата на крвта.
  • Специјален плет на пета. Благодарение на конусот што го сафаќа Вашиот глужд, ублажува циркулацијата на крвта во ногата. Се произведува со посебна техника на плетење. На овој начин им овозможува максимална удоност на нозете и стапалата во текот на целиот ден.
  • Петица. Благодарение на специјално наместената и плетена потпетица, како што се нарекува “зајачки појас”, не ја стиска главната вена која поминува низ стапалото и го олеснува протокот на крв во оваа вена. Целосно го елиминира вртењето на петата на чорапата додека стоите и непријатноста што може да настане поради оваа причина.
  • Прсти. Благодарение на беспрекорниот плет на прстите, спречува повреди предизвикани од триење во пределот на прстите и ноктите.

Состав: Бамбусово влакно 85%, Полиамид 12%, Еластан 3%.

Големина: 35-38

Произведува: Сара Колант ДООЕЛ

 

Бесплатна достава

За нарачки над 1.000 денари

Online наплата

Плаќајте сигурно и безбедно со вашите Visa и Mastercard

Брза испорака

Достава до вашиот дом за 1-3 работни денови .