Шифра: 6734

Doreanse 8570 Женска Подкошула

Original price was: 790 ден.Current price is: 553 ден.

Женската термална подкошула на Doreanse со долги ракави обезбедува многу области за употреба и нуди леснотија да ја пронајдете удобноста што ја сакате. Дава чувство на голема мекост и удобност со квалитетот на ткаенината и оригиналноста. Останувате во добро здравје со женската термална маичка Doreanse, која има ефект да ве заштити од зимскиот студ.

Термална подкошула со долги ракави
Карактеристика на дишење на материјалот.
Неговата флексибилна структура го прегрнува телото.
Ја исфрла потта.
Дава чувство на сувост и удобност.
Внатрешната површина е фротирка.
Повеќе нема да има потреба да се облекувате слоевито кога излегувате. Подкошулата на Doreanse, со структурата што го гушка телото, ја балансира вашата температура и спречува губење на подвижноста.

 

Бесплатна достава

За нарачки над 1.000 денари

Online наплата

Плаќајте сигурно и безбедно со вашите Visa и Mastercard

Брза испорака

Достава до вашиот дом за 1-3 работни денови .

Параметри за женски големини:

Гради:                            Половина:

S = 84 – 87 cm               S = 69 – 72 cm

M = 88 – 91 cm               M = 73 – 76 cm

L = 92 – 95 cm                L = 77 – 80 cm

XL = 96 – 99 cm              XL = 81 – 84 cm

XXL = 100 – 103 cm        XXL = 85 – 88 cm

XXXL = 104 – 107 cm      XXXL = 89 – 92 cm

Состав: 46% Вилофт, 46% Полиестер, 8% Еластан.

Произведено во Турција. Увозник и дистрибутер: Сара Колант ДООЕЛ

Слични продукти