Шифра: 6675

Doreanse 2475 Термо Маица

720 ден

Функционална термо маица со пошироки прерамки е погодно како долен слој во ладни услови. Специјалниот еластичен материјал одлично се вклопува на телото. Погоден за секојдневна и спортска употреба.

ЗАЧУВАЊЕ НА ТОПЛИНАТА: Технологијата на ткаенината добива топлински карактеристики. Заштитува од студ, спречува губење на топлина, ја балансира телесната температура. Обезбедува висока удобност со своето природно квалитетно ткиво и карактеристики.

ПРИРОДНИ ВЛАКНА: Вискозата и развиениот Viloft се 100% биоразградливи и не одгледуваат бактерии. Тоа е меко и удобно.

ВИСКОЗА: Тоа е влакно базирано на целулоза, произведено од дрвна маса. Има природна мекост. Потребно е повеќе влага од памукот и повеќе се истегнува, го обвиткува телото.

VILOFT TECH: Благодарение на рамен пресек, микро воздушните џебови формираат тампон зона и обезбедуваат изолација. Брзо ја апсорбира влагата и обезбедува сувост и хигиена. Се произведува со сертифицирана FSC дрвна маса и е првото рамно целулозно влакно во светот.

УПРАВУВАЊЕ СО ВЛАГАТА: Синтетичките додатоци обезбедуваат брзо сушење на собраната влага со природни влакна. Дава заштита од пот, обезбедува сувост и хигиена. Дише и обезбедува висока удобност.

ЗИМСКИ АКТИВНОСТИ: Ја обезбедува сета потребна удобност за сите видови зимски активности. Без разлика дали сте во планински спортови или во град, можете да го најдете токму она што го сакате. Уживајте во зимата!

Бесплатна достава

За нарачки над 1.000 денари

Online наплата

Плаќајте сигурно и безбедно со вашите Visa и Mastercard

Брза испорака

Достава до вашиот дом за 1-3 работни денови .

Состав: 30% Вилофт, 30% Полиестер, 35% Полиамид, 5% Еластан
Произведено во Турција. Увозник и дистрибутер: Сара Колант ДООЕЛ

Слични продукти